zlota Creative Commons License 2016.10.20 0 0 25501

Ez azért nem olyan nagyon jó, -de jobb mint a semmi- mint amit én rajzoltam, mert így be kell fordulni a szigeteléssel.

Ott meg nem fér el csak kb 2 centi. Vagy csúnyán sokat betakar a tokból. Így a falat kell takarnod(szigetelned az ablak és a külső falszakasz között)

Ha viszont kirakod a síkra egy külső mondjuk 15cm vastag szigetelés esetén tovább szigetelhetsz rá a tokra (mind a 15cm rátakar).Így a falat végig 15cm takarja szemben a fenti 2centivel.

Az ablak tok alatt lévő XPS pedig nem engedi a áthűlni a falat. Sőt a hideg pont is a szigetelésben marad nem a falban. Ami szintén fontos, mert ott károsodik, ott nedvesedik és penészesedik fal. Ott lesz a kicsapódás, harmatpont.

 

leggyengébb pontok (az üveg már nem az):

1

végig a 2 centis szigetelésnél az egész fal vastagságban + tok

2

végig a 2 centis szigetelésnél a fél fal vastagságban + tok

3

külső szigetelés és a tok találkozásánál + tok

4

külső szigetelésnél menne be a falhoz mint a 3. csak ott még összetalálkozik mondjuk 5cm XPSsel amint keresztül juthatna el a falig, vagy be a belső oldalra + tok

5

Amit paplanfa írt ha még a belső oldalra is teszel valamit, akkor a tokot ahol rátakarsz annyival jobb hőszigetelővé teheted.(Ebben az esetben nem tudom mi lenne az ablak nyitással ami ugye befelé nyílik )

Előzmény: geosol (25494)