Törölt nick Creative Commons License 2016.10.19 0 0 17597

"Ha olvastad volna a "Megszólal a Korona" c. könyvet, vagy figyelemmel kísérnéd az ezen anyaggal tartott előadásokat (be kell írni: megszólal a korona - you tube), akkor láthatnád, hogy mennyi és miféle kozmológiai és hasonló adat, mennyi "teremtési" jelölőszám van beleépítve."

 

Bocsásd meg tudatlanságomat, nem olvastam a kérdéses kötetet. De jó, hogy írtál róla, mert most már ismerem. Ezek után sem tudok egyébként mást írni, mint amit írtam a 17538 alatt (tán két héttel ezelőtt, reagálva a koronával összefüggésbe hozott szabadkőműves jelképekkel): az, hogy a ma Szent Koronaként elfogadott ereklyén jelölőszámok, jelképek, kozmológiai adatok stb vannak, számomra azt jelenti, hogy az emberiséggel veleszületett jelek vannak egy szakrális tárgyon. Még jó, hogy vannak rajta jelképek, ami teljesen természetes. Már a neolitikumban használtak egymás jószágainak megkülönböztetése céljából különböző jelöléseket, de azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy Kr. e. 10 ezerben élt ember keresztény volt, amiért egyes tárgyaikon szerepelnek kereszthez hasonlító ábrázolások, vagy zsidó volt, mert találtak nem egy Dávid csillagos karcolatot is. (Vagy békeharcos, mert találtak csirkeláb alakú lenyomatot is:) Szerintem könnyen belátható, hogy az emberi elődeinknél az értéktárgyaik megkülönböztetése után a különféle geometriai alakzatok jelöléséből következett az írás, a számok kialakítása, nem pedig fordítva "teremtődött".

Előzmény: kisharsány (17596)