Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 0 0 123954

Egy 300-as koronghoz egy egyfázisú 750W-os aszinkron motor (1450 rpm, 1:1 áttétellel) bőven elég. Gyáriak is ilyennel szaladnak, a legtöbb.

 

Én egyelőre a szalagcsiszoló motorjával fogom tesztelni (az pont ilyen). De Bari kolléga is ilyen motorból csinálta, ő közvetlenül a tengelyre rakta.

Én azért ékszíjazok, mert kéttárcsást építek. Így egyszerre használhatok majd pl egy 80/120-as korongpárat.

És nagyon nem drágítja meg a konfigot - plusz egy tengely, plusz 2 porvédett csapágy, plusz egy ékszíj(és tárcsa), plusz egy 30 centis korongra a tépőzár. Ez a plusz felár cuzámmen (így hogy veszem az ékszíjtárcsát és nem csinálom) úgy néz ki, hogy:

 

- 2 KBS porvédett csapágy: 700 Ft (csapágyházat én alakítom ki, ez lehet még plusz költség. Illetve egy jobb pl Koyo csapágy darabja 100 Ft környéke, én egyelőre tesztelem az oilcsóbb csapágyat a szalagcsiszolón, hogy hogy bírja )

- ~40cm 20 mm-es tengely (lináris tengely métere 4700 Ft) 1880 Ft (valszeg ezt csak méterre adják)

- 80-as 1 ékpályás ékszíjtárcsa a hozzávaló kúpos szorítóval 2163 Ft (1177+986)

- 600mm-es ékszíj 1342 Ft

- tépőzár (19 centi széles, méterára 3800 Ft, ebből ~60 centit használsz el) 2280 Ft

- a motor tengelyére a 2 ékpályás ékszíjtárcsa felára: 242 Ft

 

Ez a plusz faanyag nélkül 8607 Ft. De ha csak egytárcsásat építesz, lejönnek a csapágy/tengely/ékszíj(tárcsa) árak, mert rakhatod közvetlenül a motor tengelyére a korongot.

 

Ha olcsóbb 18-as rétegeltből dolgozol, számolj nagyon durván 1 táblával az egészre, az 8800 Ft. De ha a fenolfilmes-csúszásgátlós-vízálló 18-as rétegelttel számolsz az 2Xe/tábla.

 

Egy új 750W-os motor szállítással együtt 40 ropi, mondjuk itt. Én megvettem a szalagcsiszolómhoz, és megveszem majd a korongcsiszolóhoz is. Ezzel nem akarok szívni. De nyilván használtan töredékéért meg lehet venni. Akármelyik faanyaggal számolsz is, bőven a legolcsóbb, egytárcsás unis ára (87e plusz nyilván k. drága szállítás) alatt vagy. És nem számolom az építés/alkotás örömét :) Meg hogy ismered minden porcikáját a gépnek.

Előzmény: feketefelhoo (123949)