xyzw Creative Commons License 2016.10.11 0 0 71527

Igen, a bekötéseket néztem először. Ezt a szettet nem én telepítettem, hanem megkértek, hogy nézzem meg, miért nem működik (elmondásuk szerint kb fél éve nem jó). A telepítő kolléga a tápját a garázsból hozta egy 3x1 kábel segítségével, amelyre egy villásdugót szerelt, első probléma meg is volt, a bekötés nem volt fázishelyes. a másik probléma nem tudom mi okból, de így történt: a két motor közösei meg voltak cserélve (bal motor közöse a jobb motor csatlakozójába és fordítva, persze a panelen lehet, hogy össze vannak kötve a közösök a nullával, így mindegy is lehet).

 

Amit mértem, mondom újra: Üzem közben, azaz kapu mozgás közben rámértem a közös és a jobb közé, itt volt kb. 150 V, a közös és a bal között pedig ugyanekkor 70 V közelében volt a feszültség, ugyanekkor a jobb és a bal kapocs között pedig 220 V körüli feszültség volt. Nekem így az jött le, mintha a paneltól a jobb és  a  bal kapná a 220 V feszültséget, irány szerint felváltva a nulla és a fázis (csak akkor mire a közös? Amikor a villamos gépeket tanultuk, tanították /Kiss Gábor tanár úr/, én hiányoztam :-D ).

Előzmény: King_of_Giants (71524)