Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50996

Sziasztok!

Segtség kérés gyanánt és okulásul írom le, hogy jártunk. Nyáron vettem egy grand scenicet. Az autót Magyarországon vásárolták újonnan, én az első tulajdojostól vettem. Annak rendje és módja szerint átirattuk feleségem nevére, majd használatba is vette. Most eljött a műszaki vizsga ideje, valamint a vérbő szívás is...

Mint kiderült az autó forgalmi engedélyében 5 személy szerepel, holott az autó 7 személyes. Na első gondolatom, hogy okmányiroda elszúrta. Mint kiderült, nem...

Az autó újkora óta az előző tulajdonos minden doksit elrakott az autóval kapcsolatban. Ezt meg is kaptam. Megvan az összes müszaki adatlap a vizsgákról. Mind a négy eddigi műszakin 5 személyesként szerepel. (hozzáteszem, eredetiség vizsgálaton is 5 személyesnek gondolták)

Mivel eredetileg cégbe vették az autót, az eredeti járműkísérőt valamint az autó számláját nem kaptam meg. (12 autónál ez nem is csoda)

Beszéltem az autót forgalomba helyező márkaszervizzel. Az alvázszám alapján a felszereltségi lista nem tartalmazza, hogy hány üléssel gyártották az autót... Ha gondolom, megpróbálják megkeresni ennek a kocsinak a mappáját, de nagyon kicsi az esélye, hogy 12 év után még megvan.

Felhívtam az importőrt is, aki megígérte, hogy kiállítanak egy igazolást. Majd... egyszer...

Szóval ott tartok, hogy igazolnom kell, hogy az autóm gyárilag 7 személyes. Erre mondtam én, hogy basszus ez egy grand scenic fixen beépített +2 üléssel, +2biztonsági övvel és plusz légzsákokkal. Ez nem egy teherautó, hogy ki-be rakosgassam az üléseket. Ez persze az NKH-t nem hatja meg. Most már, ha kezemben is lesz az igazolás, hogy az autó gyárilag 7 személyes, be kell vizsgálatra mutatnom a megyeszékhelyen plusz illeték befizetése mellett. A műszaki persze közben lejárt...

A hülye akkor voltam, amikor nem néztem meg tüzetesebben az autó előző forgalmiját. Meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen gond lehet, mivel grand scenic lévén 7 személyes és pont... 

Beszéltem már több márkaszervizzel is, szerintük grandból létezik 5 személyes is. Hát ők tudják...