lakóbuszfan Creative Commons License 2016.10.07 0 0 87131

nos úgy néz ki a rendszerem, hogy van egy pincém abba ejtővezeték rendszerrel fél colos slaggal viszem le a vizet (nyári rendszer). Fent van egy ibc tartály ahonnan indul a slagcső, függőlegesen lejön 3 métert majd vízszintesen a padlón következik 4 méteren 4 db leágágazás "T" elosztókkal: mosdó leág 1 m hosszan, wc tartály leág 2 m hosszan, mosogató leág 7 m hosszan, téli víztartály leág 4 m hosszan. A szivattyút a mosdó leágazásba kötöttem (nyomó ág) itt lent a pincében, és egy 17 literes vödörből szívattam bele a vizet. Mindegyik legágazás végére műanyag csapot/szelepet raktam a slagvégekre ideiglenesen. A fenti ibc tartályon a szelepet elzártam, hogy most ne a tartályba nyomja felfele a vizet. Amikor először beindítottam a szivattyút, a slagvégeken elhelyezett 4 csapot egyesével nyitogattam mígnem folyamatos sugárban folyt mindenhol a víz. Az ibc tartály szelepét/csapját is nyitottam hogy a csőrendszer ezen függőleges részébe se maradjon levegőbuborék.

 

Amiért rákötöttem most és így erre a rendszerre a vízművet az azért van csak, mert nyomás alá akarnám helyezni ezt a salgrendszert egy ideig, hogy kisimuljon a slag (mivel új, össze volt csomagolva és lapos), egyéként az ibc tartályból fog jönni a víz ezen az ejtő rendszeren (ami tökéletesen jól is működik, nyomás is van 1 perc alatt fel is töltődik a wc tartály is).

Előzmény: Kapocska (87128)