lábadozás Creative Commons License 2016.10.07 0 2 5427

Időközben szerencsére megtudtam a neurológusomtól, hogy ezek a tünetek, amik miatt kezdtem behisztizni, a gyógyszerváltás kísérőjelenségei. Azért írom le ide, hogy talán más is okulhat belőle: Július elején kanalaztak ki belőlem egy meningeomát. Volt Medrol, Levetiracetam, Quamatel (a Medrol miatt) A Medrol elhagyása rendben lezajlott, a Levetiracetam kísérőjelenségei közül nálam a napközbeni aluszékonyság, az éjszakai álmatlanság és gyomorémelygés valamint időnként a daganat eltávolítása előtti időkre emlékeztető homályos látás, illetve szédülés jelentkeztek. ... Kontrollon csináltak kontrasztos CT-t ott minden rendben ment és időarányosan jó képet is produkáltam. A laborleletek is rendben vannak. A sebészorvos a panaszaimra  ajánlotta a gyógyszerváltást a neurológus szoros kontrollja alatt. Eredmény: Levetiracetam helyett Gerolamic ... A lassan felépülő (25 mg emelés hetente) Gerolamic mellett a Levetiracetamot sem lehetett még elhagyni. Azért én unva a kísérőjelenségeket a második héten panaszkodtam a neurológusnak, hogy bántja az épp elhagyandó gyógyszer a gyomromat, lehetne-e hamarabb csökkenteni? ... Belement azzal, hogy ha bármit érzek, jelezzem felé. Már a 3. hétnél tartok, de a Levetiracetam csökkentésének  válaszreakciójaként kissé felerősödtek a kísérőjelenségek, ... ma már úgy megszédültem, hogy a mellettem állónak úgy kellett elkapnia, hogy össze ne essek. Gyors vérnyomásmérés: az egyébként kimondottan alacsony értékeim a rosszullét után közvetlenül megugrottak. ... 1 órával ezelőtt tudtam ismét beszélni a neurológussal, aki azonnal a gyógyszermegvonás ütemének gyorsaságát tette felelőssé. Jelenlegi helyzet: Levetiracetamot (ami csökkentve lett) ne hagyjam abba, hanem még szedjem. (de ne emeljem vissza az adagot) Az újat (Gerolamic) az eltervezett ütemben emeljem, jelenleg 50 mg-ról 75 mg-ra: kedden ismét konzultáció.  ... Itt tart ez a csodálatos romantikus történet. Egyetlen tanulságom van jelenleg, amit le tudtam vonni az egészből. A megvonás ugyanolyan vacak, mint a bevezetés. Ja igen és mégegy: bármennyire is dögunalom, nem lehet türelmetlenkedni.