Csempa Creative Commons License 2016.10.02 0 0 173277

Tapasztalatom még nincs, mert eddig csak 8+22 km-t futottam benne, de azt mondjuk 48 órán belül :)

 

A boltban sokat próbáltam a cipőket: Phonix, Guide, Omni.

A Phonix nagyon nyomta a kisujjam, kiesett.

A Guide-ot próbáltam, utána az Omni-t, és az Omni-t szerettem volna akarni, hogy biztonságban tudjam a futóművem, de nagyon fura volt az inov8 után: mintha két kis vízágy lett volna a talpamra szerelve, és azon egyensúlyozva kellene futnom...

Aztán úgy döntöttem, hogy kipróbálom felemásban, vagyis egyik lábamon Omni, a másikon Guide, és a Guide elsöprő fölénnyel nyert. Érezhetően könnyebb, lazább, kényelmesebb volt számomra. Az elképzelhető, hogy ha majd elkopik az inov8, és teljesen átszoktam a Giude-ra, akkor az utána következő cipőm egy Omni lesz, mert akkor már nem lesz ennyire "idegen"... 

Külsőre nagyon rendben van mindegyik: jól kinéző futócipők.

 

A történethez még hozzá tartozik, hogy az inov8-ben futások után mindig volt egy fura érzés a térdeimben, mindkettőben, kb azonos mértékű. Most a 8+22 Guide használat után a jobb térdem kifogástalan, semmi fura érzés, a bal térdemben viszont nagyon erősen jelen van a fura érzés, erősebben, mint máskor, s ha egy kicsit erősebb lenne, akkor fájásnak nevezném.

Talán nem szoktam még meg eléggé a cipőt. Erre az utal, hogy kicsit sajog a sarkam, ami nem szokott, és  talán az 5mm-rel nagyobb drop miatt. De azt nem értem, hogy miért lettem felemás, viszont aggaszt a dolog...

 

Előzmény: Mr. Long (173272)