e94 02 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 100067

"Mivel mérnök vagyok, így a teljes digitális vilég érdekel."

 

Akkor én a saját építést ajánlanám. :) Én szoftverfejlesztőként a Multimaust kinőve egy olyan rendszert szerettem volna, ahol a sín és a PC között a lehető legkevesebb a sallang. Nem kis "bátorság" kellett hozzá, de meglepően kevés alkatrész és szaktudás kell ahhoz, hogy ez megvalósulhasson. Az első - próbapanelre épített (NanoX-S88) - központomat csak próbaként raktam össze azzal, hogy úgyse fog elsőre menni. Hát ment, meg még ma is megy! :)  Pedig vezetékek összevisszasága az egész még most is. Ennek ellenére, 3 éve szuperál rendesen. 

 

A sztorihoz az is hozzátartozik, hogy a kezdetekkor a tranzisztorról, meg a H-hídról is csak annyi fogalmam volt, mint egy átlagos műszaki érdeklődésű embernek (na jó, lehet, most sincs több. :) ). Persze, a mikrokontroller programozás kötelező kűr itt, de az sem eget rengető, mert rengeteg kész program van, amit csak fel kell tölteni. Ha az ember olyan öreg, hogy  Sinclair-en meg C64-en szocializálódott, akkor még nosztalgiázhat is egy kicsit a regiszterekkel. :)

 

 

Előzmény: SebyHun (100066)