Ogf_Soron Creative Commons License 2016.09.28 0 0 173170

Én is maratonra  kezdtem el már készülni most a Wizz Air után. Most már ez a cél. 

Gondoltam rá, hogy jövőre a Spar-on indulok, de szerintem felejtős. (A testébresztő 30-as viszont sima lenne.) Az az igazság, hogy a térdemnek ez sok volna, túl rövid időt hagynék a terhelés megszokására. Nekem ez a visszatartó erő. Amúgy szerintem simán fel tudnék készülni rá 1 év alatt, de szinte biztos, hogy lesérülnék. Irigyelem azokat, akiknek strapabíró ízületeik vannak. Anno a rossz cipő és a hirtelen edzésemeles megtette hatását, azóta vigyáznom kell. Mikor néhány éve elkezdtem futni, szerintem fél év után felmaratont futottam, azután game over. Térdízület gyulladás. Java része a szarul választott cipőnek köszönhető, mert akkor zöldfülűként nem tudtam, mi fán terem egy futóbolt, és így nen is nézték meg a lábamat. Ha valakinek vasból van az ízülete, még az is meglehet, hogy 1 év alatt sérülés nélkül sikerül a felkészülés egy maratonra. Csak ez sajnos nem én vagyok. Izmokkal, állóképességgel menne, mert alapjában véve rég túllennék a maratonon, ha akkor nincs baj, de gyengék az ízületek. 

 

Szóval ha valaki tudja, hogy sikerülhet, szerintem is hajrá. Csak ésszel kell csinálni. Ha fáj, akkor ne erőltesse. 

Előzmény: Spenót (173169)