Jani71 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 23847

Ja, és ennek fényében már nem is csodálkozom olyan nagyon, hogy ennyire pocsék lett minden...

Ha megnézitek a külföldi szakirodalomban a légy szaporodásbiológiáját, akkor láthatjátok,

hogy elég reménytelen az ügy (pl. a gyümölcshéj alá teszi a petét... - mehet az Actara és társai,

ráadásul nem kicsit rajzik... amikor csak kedve van... meg 260 tápláléknövény: szinte bármi...).

Most már kezdem érteni, hogy a szőlőnél is miért fajult el és lett kezelhetetlen ilyen hirtelen

egyik évről a másikra a folyamat.

Valahogy hirtelen megy tönkre minden... Addig viszonylag rendben van, amíg zöld, aztán zsendülés

környékén kezdődik a folyamat és gyakorlatilag elrohad, elfonnyad, elpocsékolódik minden.

Látványosan, hirtelen, feltűnően gyorsan!

Ráadásul amikor szétbontom a bogyót, egy apró, fehér nyűvet szedek ki belőle. Láttam, néztem...

Először a Foltosszárnyú muslicára gondoltam, de most már nem vagyok benne teljesen biztos...

Ez a szőlős ügy eddig nem így volt! Persze voltak problémák, de mindig kis mértékű és kezelhető.

Rovarölőt a szőlőben gyakorlatilag sose használtam, mégis rendben volt.

Ez az egész tönkremenéses játék egy-két éve megy. Lehet, hogy ez(ek) van(ak) a háttérben?

Ha ez így megy még egy-két évig, kivágok mindent és bevetem fűvel... Semmi értelme nem lesz.

Ja, az eredeti gondolat: elmehetek én itt a szappanommal........ (max. tetűt irtok - de minek?)

Kellett nekünk klímaváltozás... :-(

 

Előzmény: Jani71 (23840)