Invictus111 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 86732

sziasztok

Segítséget szeretnék kérni fűtésrendszer zajjal kapcsolatban. Adott egy 50 nm-es társasházi lakás egyedi kombi cirkó (beretta junior) kazánnal, 60 fokos előremenővel és sajnos ismeretlen fűtéscső alapanyaggal. A csövek az aljzatban vannak vezetve. Namármost amikor beindul a fűtés és eléri a beállított hőfokot, kikapcsol ugye a termosztát, leáll a kazán, megy még egy picit a keringető és utána csend. Vagyishogy mégsem mert amikor elkezd hűlni a rendszer akkor kettő radiátor (a többi csendes) visszatérő szelepének környékéről ütemes pattogás, kattogás hallatszik. Nem tudom pontosan behatárolni, de ott a leghangosabb. A rendszer nem levegős és nem a radiátor pattog/kattog ez biztos! Viszont a trükk ott van, hogy ha elzárom a radiátorokat, akkor is hallatszik ez a hang... erre varrjál gombot. A hang kizárólag akkor hallatszik amikor a kazán leáll és elkezd hűlni! Felfűtési szakaszban mindig csendes. Ha tágulási probléma lenne akkor felfűtéskor is pattogna... gondolom én. Építtetőt hagyjuk az már sehol sincs, szerelő még nem látta mert akit eddig hívtam az nem jön ki ilyen "piszlicsáré" dologért. Szóval bármilyen ötletet szívesen veszek.