kjozsi80 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 76988

Köszönöm a válaszod! Most, hogy elkészítettem a tervem rajzon, rájöttem, hogy nem könnyű szakma az építészet. A problémám a következő: Mint laikus azt gondolom bűn lenne a nappalit az utcafrontra tenni, ami egyébként keleti fekvésű. Azt a kert részre kellene tennem, ami ideális lenne, ha hazaérek van fény, és ráadásul a kertben volnék. A másik nem tudom maradhat-e az eredetileg nyugati homlokzaton a konyha, vagy érdemes vágatni a déli oldalra is ablakot, hogy onnan is kapjon fényt? De a kazánházat szintén nem tenném a nyugati (kert felőli részre), mert az meg pazarlás. Azt az északi homlokzatra tenném. De itt több kérdés felmerül: Ha csak nappalit és hálót csináltatnék a kert felől, szerintem több, mint jó, és nem kellene foglalkozni a víz és gáz bevezetésével,amit szintén laikusan gondolom, hogy pénzmegtakarítás.

A másik, ami felmerült bennem, hogy mivel fűtsünk? Jó lenne egy kondenzációs kazán, az elég, vagy csak akkor, ha nagyon jól keresek? Feltétlenül érdemes telepíteni fatüzelésű kazánt? Milyen módszerek vannak még, amivel ki lehet fűteni egy 110nm nagyságú házat? Ha jól számolom akkor nagyjából ekkora lesz. A ház építése 1969-ban történt, tiszta téglából, (40cm vastag) duplán alászigetelt. Úgy számoltam a "k" értéket, ha rádobunk 15 centis Grafitos-t akkor már 0,2W/m2 vagy kicsivel alatt lenne. Ez persze csak a falfelület. Ablaknak műanyag 3 üvegrétegű nyílászáróval, ami kedvezményesen 35 eFt/nm áron számolnák nekem, haveri alapon.  Így is a gatyám rámenne a fűtésre, ha csak kondenzációs kazánt telepítenénk?

Előzmény: murray (76987)