tomtyi Creative Commons License 2016.09.18 0 0 15460

Majdnem értettem, amikor rájöttem, hogy nem angol, hanem holland. :D

IFA Neuheit Miele Sauger Blizzard CX1, der erste beutellose Staubsauger von Miele

Van ilyen: a hengerszűrő öntisztító (0:54-től): „box reinigt sich von selbst”. A te videódon úgy láttam, hogy a Clean gomb megnyomása után rázkódik, forog a szűrő. Amit a doboz tetején lévő fogaskerék is alátámaszt.
Az öntisztítást pedig a Gore-tex magyarázhatja. Ezt az anyagot leginkább ruhákkal cipőkkel kapcsolatban ismerjük, mint vízálló, lélegző membránt. Nos, ez a lélegzés éppen jó a porszívóhoz is, hiszen a levegő átmegy, a porrészecskék meg nem. A lyukmérettel pedig szabályozható, mekkora porrészecskék ne menjenek már át. Az egyéb tulajdonságai okán pedig a hengeres szűrők eddigi rossz tulajdonsága (a beleragadó por és szőrszálak), ami miatt itt és más fórumokon is fújolnak rá, ezzel valószínűleg nagy mértékben eltűnik, hiszen ez az anyag nem egy szövött, három dimenzióban a port magába foglaló valami, hanem egy műanyag fólia. Erről jórészt lepereg a kosz, a nem lepergő meg könnyen lemosható. A 15 évig használt motoros dzsekimben a külön bepatentolható esőálló bélés is ilyen volt. Soha semmi kosz nem volt rajta.

Előzmény: pzxx (15459)