Törölt nick Creative Commons License 2016.09.16 0 0 33148

Heves Megyében lakom Hatvan mellet Zagyvaszántón. Egyébként nem vagyok jártas autó szerelésben ,villanyszerelő vagyok de viszont  javítottam 350es jávát simsonokat ami persze az utolsó alkatrészig szét volt szedve motorikusan, alapvetően van fogalmam dolgokról, a kuplungot szerintem meg tudom oldani abban nem lehet nagy bonyolultság csak férjek hozzá, illetve hát legyen időm rá. Apróbb hibáit javítottam már, fékbetét csere fékcső csere, (mindegyik keréknél) ki cseréltem a gyujtás elektronikáját , önindítót javítottam, generátorban csapágyakat+ elektronikát cseréltem a kefe tartóval, alváz védelmet csináltam rajta ,tehát idő és tanulás kérdése. Max kap egy másik váltót+motort :)))) De én biztos vagyok magamban ha valamit ugye szétszedek, nekem ez egy igazi élmény volna ha például sikerülne megoldani mondjuk egy gyűrű sor cserét, amit már láttam hogy csinálnak, de én még nem csináltam. Egyenlőre ez még tárgytalan.   A lengő kar tartó nyulványon lévő csavarokhoz nem mertem nyúlni nem tudom be van e rohadva, bár teljesen ép arra felé minden része az autónak , és azért sem vettem le mert nem tudom hogy a le vétel után kell e futóművet álítatni. Nos a javítás nem mostanában esedékes 2-3hét még lesz pár nap szabad időm , adig is utánna járok dolgoknak és megnézek szét szedve valahol motort +váltót, de pályázok a méh telepről szerezni valami le pukadt motort tanulmányozási szerelésre is  . Tehát ha a nyulvány le vételében gondolkoznák ,ehez van ithon krovám is, és villás kulcsom is, de lehet csilagban is találok. A váltó le vételéhez rögzíteném a motort , felülről vagy kötélel átvéve valami bakhoz ,vagy talán a motor alá bakolni nem tudom azt hogy ehez szerintem az olajteknő elég stabil. majd feloldanám a motor rögzítő csavarokat, de nem hajtanám ki. A váltó rögzítését oldanám a csavaroknál, de én nem a gumi bakról, a váltóról csavaroznám le a tartó kengyelt, Féltengelyeket gondolom szükséges le kötni Illetve a bal oldalit ki húzni , és ha szét csavarozom a motort és váltót akkor le kell jönie, ahogy írod nekem. Ha lengőkar tartó nyulvány és stabilizátor pálca nics a helyén, a váltó oldal irányban nagyobat mozdulna,és ugye ki jön a helyéről, szépen megtisztogathatom. Ez az én elgondolásom de a véleményedet ehez kérném most.

Előzmény: Peti251 (33147)