Soma.01 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 34929

Hogy bonyolítsam a dolgot, POAT az (vagy más néven p-HOAT) nem, sima HOAT!! :-) Nekem is Toyotám van. A p-HOAT foszfort is tartalmaz. Ahogy olvastam a Volvo, a BMW, Honda Kia, Hyundai folyadékai is ilyenek. A Merci is mostanában váltott erről OAT-ra. Az érdekesség, az, hogy itthon nem nagyon találtam megfelelő folyadékot, a gyáriakon kívül. A Castrol NF elvileg jó, mert az hibrid. De sok infó nincs róla. Elvileg van több gyártónak is ilyen, de kapni nem lehet sehol. Nekem most piros Eneos bekevert van benne. https://www.szakalmetal.hu/hu/termekeink/termekismertetok/1244-eneos-antifreeze-fagyallo-folyadek

Ezért kezdtem el én is keresgetni és megtudni, hogy mehet-e OAT a p-HOAT helyett? A Fiát is más utat és receptet követ. Szóval van itt kavarás. Csak azt nem értem miért különböznek ennyire a gyártók folyadékai és miért ennyire egyformák az utángyártott piac folyadékai? Gyakorlatilag a régi "zöld" (IAT, bár tudjuk, hogy a szín szinte semmit nem mond) a G12 és a G13 vagy +-os vagy sima hűtőfolyadékok vannak a polcokon. Csak nem lehet annyira rossz, mert a szerelők, lehet, hogy tudatlanul, de minden autóba ezeket teszik. A Volvonkba még a márkaszervizben valami utángyártott folyadékot akartak rakni, nem gyárit. Szóval az a sejtésem, hogy vagy nagy a tudatlanság, vagy nem is kell vele ennyire foglalkozni, mert nem számít. :-) 

...és ott van még a DEX-COOL is !! :-)

Előzmény: Kope180 (34927)