Törölt nick Creative Commons License 2016.09.16 0 0 3590

Nem tudom, hogy a Lakos hogyan kezeli a betegeit, de nyilván, ha nem kielégítő a működése, akkor nem fog hozzá senki menni. Krónikus lyme-ról akkor beszélnek, ha a fertőzést "frissen" nem veszik észre és nem kezelik, és tünetek későbbi időpontokban, akár évekkel később is jelentkeznek. Nem tudom, mi erről a Lakosnak az álláspontja, de a post lyme syndromáról ő maga is írt, és abból nekem az jön le, hogy szeroprogresszió esetén ő is újabb antibiotikum kezelést rendel. Teszi ezt annak ellenére, hogy mint írja:

 

" egy nemrég publikált amerikai kettős vak vizsgálatból is tudjuk, hogy kezelésében a nagydózisú, kéthónapos, váltott antibiotikum (ceftriaxon és doxycyclin) adása sem látszik hatékonyabbnak, mint a placébó." 

 

Fenti vizsgálatnak kissé ellentmond az utána következő sor:

 

"Amióta az összehasonlító western blot vizsgálatot bevezettük, és a kiszűrt betegeket újra kezeljük - megszűnt a post-Lyme syndroma. Ez azt sugallja, hogy ezt a lényegében gyógyíthatatlan tünetegyüttest a túlélő borreliák okozzák."

 

Ebből szerintem logikus, ha még AB kezelés után is maradhatnak túlélő borreliák,

akkor a krónikus lyme-nak sincs semmi akadálya.

Előzmény: Marobert1 (3588)