Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 71248

Ha a tesztelés közben mérted volna az aksi ampert meg az órát, akkor most lehetne tudni, hogy ténylegesen hány amperórát tudtál kivenni belőle.

Naszóval ahogy azt korábban is írtam, az akkukra 38Ah van írva és hat darab van belőlük.
Akksi ampert továbbra sem tudom megmondani, viszont ma megmértem fogyasztásmérővel a terhelés a 220-as oldalon 100W volt végig, a szünetmentes saját fogyasztása továbbra is ismeretlen.

Ezzel a 100W terheléssel kb. 20 óra alatt 12.7V-ról, 11,4V-ra merültek az akkuk. 

Nem tudom ez elég pontos-e bármilyen számításhoz.

Korábban azt számoltam hogy elméletileg 8.33Ah kell egy óra áthidalásához 100W terheléssel, ez nyilván elhanyagolja az inverter saját veszteségét, meg amúgy is csak egy elméleti képlet. (V*Ah=Wh)

Eszerint a 6x38-as akkupakknak elméletileg 27 órát kéne tudnia 100W terheléssel, nem tudom hogy meddig engedte volna merülni az akkukat a szünetmentes, de ha ugyanilyen lineárisan 0.065V-ot esik a feszültség óránként akkor 27 óra alatt 11.09 V-ig merülnének.

Nem vagyok villamos szakember, nyilván 1000 helyen sántít a matek, de szerintem nem felét/negyedét tudják az akkuk, annak ami rájuk van írva. Vagy valamit nagyon másképp kell számolni.

A lényeg mindettől függetlenül ugyanaz, normál fűtés idényben nem folyamatosan megy két szivattyú 45-45W-ot fogyasztva, hanem 5-15W fogyasztással, és csak szakaszos üzemben, így akár több napos áramszünet esetén se fagyunk meg.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (70751)