_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.09.13 0 0 50842

Sziasztok!

 

Gyors segítségre lenne szükségem ötlet javaslat szintjén hűtőkör ideiglenes tömítése témakörben.

 

Ma hazaérve a garázsban lettem figyelmes valami furcsa hangra a motortérből. Felnyitva a motorháztetőt a képen látható gumi-bogyó oldalán vékony sugárban spriccelt a hűtőfolyadék. Előtte vélhetően nagyobb nyomás alatt tette ugyanezt, ezért volt szépen hangja is.

     

 

Nem tudom pontosan, hogy ezen gumi-bogyó alatti csonknak mi a szerepe (hűtőfolyadék feltöltés?, levegőtlenítés?), és hogy miért adta meg magát, úgy hogy már több perce alapjáraton ment a motor, az autó állt, és előtte sem volt agyon hajtva, pörgetve.

 

A lényeg: azt szeretném megkérdezni, hogy miként lehetne ezt a lyukat legalább annyira tömíteni, hogy a kb. 15 km-re lévő szerelőhöz biztonsággal eljussak? Arra gondoltam, hogy max. 80 km/h; fűtés max-on; valami combosabb szigetelőszalaggal körbe tekerem a gumibogyót (esetleg ráhúzok valami csődarabot, ha találok pont passzoló méretűt), és bekészítek pár liter vizet a kocsiba, útközben pótolandó a veszteséget

 

Vagy esélytelen? Esetleg más javaslat?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Üdv': _Zsolesz_