vecserom Creative Commons License 2016.09.12 0 0 118861

Szia. Nekem ilyen motorral szerelt az autóm, egy Break. 8 éve vettük 90 ezer km-rel, most lesz benne 240 ezer km. A saját véleményem az, hogy ha megkapja a szükséges karbantartást, akkor nincsen vele baj. Az olajnyomás probléma valós, de ha a csereperiódus kb. 15 ezer km, és a gyári ajánlású olajat kapja (TQ9000 5W40), a szűrőkön nem spórol az ember, akkor nem okoz gondot. Nekem is csíkos a vezérműtengely csapágya, de olajnyomásgond nincsen (kopp-kopp-kopp). Fogyasztása magyar üzemanyaggal kb. 6,5-7 liter/100 km, osztrákkal mentem már haza 5,9-es átlaggal is, rakottan. Tisztában kell lenni vele, hogy nem egy erőgép, ha nincsen kitaposva a lelke, akkor elvisz mindenhova. jöttem vele vissza kb. 430 kilónyi súllyal, azt is szépen elhozta 115-120 közötti sebességgel. A szükséges javításokat, cseréket mindig megcsináltam vagy csináltattam, extra dolog csak a katalizátor és a lambdaszonda volt, miután megvettük az autót. Azóta a kopó alkatrészeket cseréltem. Én SZERETEM, ezért nem vettem másika, hanem átrendszámoztattam.

Előzmény: bananatree (118855)