blokkos Creative Commons License 2016.09.09 0 0 84270

A kazántól kb 40-50cm-el van magasabban a puffer (2,5m3) alja, egy másik helyiségben. A töltőcsonk pedig kb 3m-el. Gravitációsan normál esetben úgy 85-90C-ra tudom megtölteni. Itt jön a probléma, (amivel még nem volt kedvem foglalkozni), hogy ilyen hőmérséklet körül kapcsol a csőtermosztát, hőkülönbségkapcsolót pedig még nem tettem bele. Ha ettől tovább akarom tölteni, egyenlőre lekapcsolom a szivattyú tápját. Ez akkor szokott előfordulni, ha elérte a puffer alja is a kb 90C-t, de még van a kazánban tűz, vagy teszek rá egy keveset. Ilyenkor felmegy 95-98C-ra szivattyú nélkül a felső rész, ekkor már a kazán előremenője is 100C-n, vagy kicsit felette áll.  Tovább nem feszítettem :) . Sajnos a csőtermosztát a nagy hiszterézise és a korlátolt elhelyezési lehetőségek miatt  nem a legalkalamasabb a maximális töltések kezelésére. A megoldást aktiv érzékelőkkel/szabályzókkal kellene kivitelezni. Normál üzemben a 85C-s töltöttséggel /ekkor még bőven alklamas a csőtermosztát/ használom, és nem tapasztaltam, hogy a kazán lehűtené a pufit. Vettem egy maréknyi pt100-at, majd ha beindul a szezon teszek minden kérdéses helyre belőlük, s akkor tudom elenőrizni a hőmérsékleteket.

Előzmény: Zs:) (84265)