Tücsök-koma Creative Commons License 2016.09.08 0 0 3114

Végül is nem is kellett volna nekem fojtószelep, mivel az öblítőszelep, ha kikötöm, akkor az egy sima 1800-as :)

Na mindegy, most már lesz az is.

 

Ha minden igaz nálam 24 Voltos a rendszer, igy ha jól gondolom ez az időzítő kell:

 

http://www.ebay.com/itm/Digital-LED-Display-Infinite-Cycle-Delay-Timer-Switch-ON-OFF-Relay-Module-12-24V-/252441984673?var=&hash=item3ac6b6fea1:m:mi4wzCdMQFz8atu5Pq5ywUQ

 

Arra gondoltam, hogy ezt kötném össze a mágnesszeleppel. És így az a szivattyú leállása után még nyitva maradna egy ideig. Ekkor a sima hálózati víznyomással fog a szűkítőn keresztül öblíteni. Viszont a bekötéssel lesznek gondjaim. Tudsz benne segíteni?

 

Nézzük magát az elvet jól gondolom-e?

Ugyebár a magasnyomás kapcsoló szakítja meg az áramkört, ezért kapcsol ki a szivattyú.

Tehát a mágnesszelepet át kell kötni egy másik körre, hogy az még tovább működjön, amit majd az időzítő kapcsol ki.

Az időzítő áramkört kell úgy felprogramozni, ha érzékeli hogy szakad az áramkör a szivattyú ágon, elindítja a visszaszámlálást a másik áramkörön ahol a mágnesszelep van. Viszont amikor bekapcsol a szivattyú, akkor nem kell visszaszámlálás hanem automatikusan zárja a mágnesszelep áramkörét is, hiszen nem maradhat zárva a szelep, ha már megy a szivattyú.

 

A kérdés hogy tud-e ilyet? vagy valami teljesen más elven müködik-e ez?

 

Ez most puszta logika volt, lehet hogy teljesen rosszul gondolom. Megköszönöm ha segítesz.

Előzmény: Törölt nick (3113)