Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 121984

"De lehet neked van igazad és azt kéne csinálni, hogy 1rendes körfűrész külön és hozzá az asztal......oszt jóva"

 

Szerintem most igazam van :) Ahogy másoknak is.

 

Ami meg megvan vasanyag azt felhasználod a hengercsiszolódhoz. Ha már hengercsiszoló ... kérdezted hogy kiválthatja-e a vastagológyalut. Ha nagyon szoros értelemben nézzük, ez is "vastagol" tehát a válasz igen. De nem tudom egy 60-as papír hengercsiszolásnál pl milyen felületet ad. Gyalultat tuti nem. Plusz nem tudom mennyit enne meg a csiszolóanyagból, mire eltávolítasz mondjuk 1 cm-nyi anyagot X lépésben. Viszont: 60 centi széles vastagolója sem sok embernek van ... szóval van előnye is.

 

De ha már elkezdted és a hengerek kész vannak, akkor nem kérdés hogy építsd meg. Max ha kiderül hogy a vastagolást értelmes módon nem tudja kiváltani, akkor veszel egy óccsó vastagolót. Nekem volt ilyen. Anno akcióban volt 68 környékén. Megvettem, aztán sokat nem használtam mert lett egy kombi is időközben ezért aladtam egy itteni fórumtársnak. Ő azóta megírta, hogy nagyon szépen teljesít, és mégis 305 mm széles vastagolód van. Lehet hogy használtan ki tudsz fogni 45-50 környékén. 

Előzmény: traktoros82 (121976)