kézikedvelő Creative Commons License 2016.09.03 0 0 364

Szép Napot!

 

Tegnap, másodikán voltunk Szabadkán. Mórahalom, Ásotthalom irányból támadtunk Királyhalom a szerb oldal. A magyar kinyittatta a csomagtartót, a szerb még azt sem, kb. két perc volt a határlépés. Ember nem volt reggel fél kilenckor azon a kis határon. Reggel 07-től van nyitva, de hogy meddig azt nem tudom. Mi 15 óra körül jöttünk vissza. Onnan Horgoson keresztül sima főúton mentünk. A piac címe: Somborski put 77. A sygic navigáció simán odatalált. A parkolás a Somborski 54. alatt 300 Ft egész napra és őrzött a parkoló.

 

Igazán téli dzsekiért mentünk. Sikerült is venni, bár még csak pár árusnál volt. Általában egyformák volltak. Síruhára emlékeztető anyagból vannak (valamiért mintha idén az lenne a divat) és tényleg nagyon meleg, nem ázik át vastag bélés van benne. Ez a fazon különböző márkajelzéssel van ellátva, különböző feliratokkal, de alapjában az anyaghasználat ugyanaz. Árban elég nagy a szórás, 15-23 ezer magyar forintot kérnek érte. Kivártam a du 1órát és 13000-ért odaadta. Manastirska sljiva 50százalékos párlat, egy liter 800-1000 ft. Zuhanyzós csaptelep már 3500 ért kapható. Egy doboz cigi Bond, Viseroy 550. Sportruházatból inkább még a nyári dolgok vannak nagy választékban valamivel olcsóbban, de jobb minőségben, mint a magyar csájnákban. Szerszámok edények hasonló árban vannak, mint a magyar vásárokban, de ki lehet fogni engedékenyebb árust. Pulóvereket pólókat viszont nagyon érdemes venni. Nagyon olcsók, talán el kell adni a nyári készletet. Néhány helyen már volt téli divatos pulóver is nagy választékban 2500-tól a csillagos égig. Cipők még a nyáriak, télit még nem láttam. Kinaiak árulják a tőlük megszokott minőségben. Az árakban nincs nagy szórás. Ők kartelleznek. Visszafele ugyanaz a határ. A szerb lenézően továbbot intett, a magyar vámos beletúrt a holmiba aztán érzékeny búcsút vettünk egymástól. Kettő perc és kész.