staiger Creative Commons License 2016.09.03 -1 0 8413

újabb tesztelésbe kezdek : tavaly már írtam hogy hogy a dr chen liposzómás c vitamin kapszulánál azt vettem észre hogy enyhíti a tüneteimet , idén pedig  a szölőmag örleménynél vettem ugyanezt észre .(persze utána is olvasgattam ). sokat gondolkoztam mi lehet a két termékben a közös . a kapszulára rá van írva hogy 20 mg opc-t tartalmaz azaz szőlőmag kivonatot. ez adja elsősorban az antioxidáns hatását a szőlőmagnak is. ez gátolja a hisztamin termelést a vérben ami a pollenallergiás tüneteket okozza. viszont utánanéztem annak is hogy az OPC-t koncentrált formában külön is árulják több cég többfajta kiszerelésben. 

és legtöbbjük nem is drága bár ez személyfüggő. most vettem is egyet a testépítős scitec boltban. ez 2300ft ,de a piacon van ennél drágább termék is 10000 ft ért. de ez is megér egy próbát az opc tartalma tablettánként 110 mg ami több mint ötször nagyobb mint a dr chen tablettának igaz az c vitamint is tartalmaz ami állítólag erősít  az opc hatásán.  és bár nem egy natúr termék de jó lenne a szölőmag port kiváltani mert pl útközben egy kicsit kínlódást a port fogyasztani. na majd meglátjuk van e értelme ennek a mellék ágnak. a termék neve scitec , grape seed.