olahtamas Creative Commons License 2016.08.29 0 2 130406

2016.08.27.
Forrástúrák középtáv.

Gyors elhatározásból adódóan indultam ezen a túrán, mert ismerősök hívtak, hogy menjünk el rá.
A TTT honlapon gyorsan megnéztem, hogy mely pontokat kell érinteni, és a túra honlapját is, de konkrét útvonalat nem találtam.
Nem volt időm tovább keresgélni, így az érintendő pontokat feltöltöttem a GPS-be és így értünk a helyszínre.
Gyors nevezés, és már indultunk is az itinert olvasgatva.
Az első pontra hamar odaértünk, ahol kérdésre kellett választ bejelölni.
Az itinerben a szöveges leírást olvasva haladtunk, mert térképvázlat nem volt benne, de a leírás megfelelőnek bizonyult,
igaz erősen támaszkodott a szalagozásra, mert sajnos a terepi turistajelzések sok helyütt nem álltak a helyzet magaslatán.
Az Angelika-forráshoz fél óra alatt jutottunk fel, itt emberes pecsételőhely volt.
Innen a piros sáv jelzésen kellett tovább indulni Kelet felé, itt is csak a szalagozás segített inkább.
A jelzésről a Likas-kő felé való lekanyarodás kb. 1km múlva, alaposan ki volt szalagozva, így nem lehetett eltéveszteni.
A Likas kőnél kódot kellet felírni, majd a követ megkerülve a szalagozást követni.
Itt már picit jobban kellett figyelni a szalagozást, de azért meg lehetett találni az utat.
A következő érintőpont elég messze volt, itt a leírásban hiányoltam néhány távolsági adatot, de aztán csak előkerült az a létra, amit említett az itiner.
A Téglaházi forrásnál emberes pont, itt tartottunk egy 20 perces pihenőt az árnyékban, mert már kezdtünk megéhezni.
Pázmándra beérve, a kisboltban desszertnek egy túrórudit vételeztünk, majd kisvártatva a kocsmához értünk.
Itt 10 perc alatt bevágtam egy hosszúlépést, és a meleg miatt még készítettem másfél litert az elkövetkezendő nyílt terep miatt is és betettem a hátiszákom "hűtőszekrényébe".
A Fő utca és a Határ utca kereszteződésnél megálltunk, az itinert szövegértelmezésnek vetettük alá de nem kaptunk egyértelmű választ, hogy merre vezet az ajánlott útvonal és szalag sem volt.
Én szívem szerint a piros kereszten mentem volna, de mindenki a Fő utcán ment és a helybéliek is azt mondták, hogy arra kell menni, így maradtunk ennél a verziónál.
A Zsidó-hegyre való felmenetel megizzasztotta a népeket, felérve egy beugratós kérdésre kellett válaszolni, ugyanis a latrok nem tekinthetők Krisztusnak.
A Cseplek-hegyen ismét kód fogadott bennünket, meg pazar kilátás. A gyönyörködés közben elő is került a fröccsösflaska.
Az Andor-forráshoz leérve beírtuk a választ a lapra, majd szalagozott szekérutat követve haladtunk tovább a tűző napon.
Már nagyon vártam a Nadapi frissítőpontot, és nem is csalatkoztam benne, hiszen több féle zsíroskenyér is volt, szépen végig is kóstoltam mindet.
A "hűtőszekrényemből" elővett fröccs is nagyon jól esett, és a ponton tartózkodó sok kedves ismerős és további fröccsre szomjas túrázók is nagyon örültek neki.
Percek alatt elfogyott a jó liternyi hideg fröccs, de nem bántam, hiszen már nem volt messze a cél, ahova végül az indulásunk után 5 óra 52 perccel érkeztünk be.
A díjazás egy igazán szép, dátumozott jelvény volt, megérte eljönni érte.

Track:
http://www.openstreetmap.org/user/utvonalfelmeresek/traces/2246186