bordoxsara Creative Commons License 2016.08.28 0 0 63821

Sziasztok! Xsara II, 2001 1.6 16v

Reggelente indításnál az alapjáratot nehezen bírja megtartani az autó, picit ugrál 10-15 másodpercig 900-as tartomány alatt. Aztán megemeli a fordulatszámot a motor picit és beáll 950-1000 körülre és tökéletesen megy az autó.

Viszont van amikor innen gázadásra csak fullad a motor, és 4-5 próbálkozás után / újraindítás után tökéletes.

Nem füstöl, ha ezeken túllépünk akkor viszont néha "darabosan" gyorsul.

A MAP szenzort megfújkáltam féktisztítóval, közben vettem egy bontott pillangószelep egységet és cseréltem is, de az újjal is ezt csinálja... Van tippetek? Gyertya lehet mondjuk még ami miatt lehet ez? Amúgy hibajelet nem ír be az autó, nem világít a check engine sem, többet se eszik mint előtte. Nemrég jöttem vele haza egy 3000 km-es túráról, azóta csinálja ezt.

 

Plusz egy "érdekesség", mikor cseréltem a pillangószelepet akkor az alján ilyen benzin szagú zselés trutyi volt és a kartervisszavezető cső is kormos, meg a szívótorokba benyúlva is koksz van mindenhol. Lehet, hogy nem lenne tökéletes az égés és telekormol mindent rövid idő alatt? Ezeket a részeket lehet/érdemes-e takarítani valahogy?