Norbyd Creative Commons License 2016.08.27 0 0 25283

Tiszteletem mindenkinek, Norbi vagyok! Örömmel találtam rá erre a fórumra, amit bőszen olvasgatok, mivel  épp nyílászáró vásárlás előtt állunk. Ár-érték arányban keresek a számunkra legjobb termékeket, egy építés alatt álló házra. Egy ideje elég sokat olvasgatok a témáról, de sokszor bele szaladok olyanba, ami adott esetben elbizonytalanít,(mármint nem a vásárlást illetően, hanem egy-egy  terméket illetően), ezért az volna a kérésem, hogy a fórumra visszajáró szakik, vagy hozzáértők, tudnának e nekem egy objektív rangsort írni,  hogy milyen terméket, milyen gyártmányt, mely gyártóktól, milyen vasalattal szabad, vagy érdemes  megvenni, és adott esetben korrekt viszonteladóval, kivitelező megjelölésével ezt leírja nekem azt nagyon megköszönöm. Természetesen olvasgattam a fórumon, viszont sokat segítenétek, ha lenne itt objektív rangsor, az előbb felsoroltakkal, mind külföldi és-vagy magyar gyártókkal termékekkel együtt.  Csak műanyag nyílászáróról van szó. Adott esetben ha tudtok olyan érvet, ellenérvet, amit célszerű figyelembe venni, azt is szívesen elolvasom. Amit szeretnénk a házzal kapcsolatosan, hogy megközelítőleg tudja a passzív ház minősítést(azért megközelítőleg, mert nem szeretnénk azzá minősíttetni, viszont az eddig felhasznált alapokkal azt akár el is tudnánk érni, de nem ez a cél, hanem az összhang minden beépített, és felhasznált termékkel, anyaggal kapcsolatosan). Amennyire nézegettem, ezt már egy közép-felső kategória  vagy a felső kategória  belépő szint aktív résztvevői is tudják, mind profil, mind ablak tekintetében, a hozzá társított vasalatok minőségi szintjével együtt. Amit még segítség képp megadnék az az, hogy 75-85mm a profil  vastagság ebből kiindulva a hozzá adott kamraszám, 2 vagy 3 rétegű üveg  A Tégla, amivel a ház készül POROTHERM PROFI 30 K DRYFIX aminek Hőátbocsátási tényezője : 0,28 Wm²K ezért olyan nyílászáró profil, vagy ablak ami 1.0-1,1 Wm² K feletti értékkel rendelkeznek, nem szeretnénk(vagy azon gyártók akik ezt nem tudják  megfelelő minőségben gyártani, úgy olvastam voltak olyan közép európai gyárak, gyártók ahol nem volt megfelelő a minőség).  Természetesen ezek a számok semmit nem érnek, ha fél év jótállást adnak, mert annyit tud tartósság szempontjából :)  A segítségeteket, segítő hozzászólásotokat, véleményeiteket előre is köszönöm, és további szép napot kívánok mindenkinek.