pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 47187

Tisztelt Urak! Segítség kéréseZoboki András József vagyok,Pécsről Szeretnék Öntöl segítséget kérni. Röviden bemutatkozásom: Zoboki András József vagyok,Pécsről, 33éves, 178cm magas, 70kg,sportos alkatom van.   Iskolák:Van érettségim, technikumom ill egyetemem is(történelem-földrajz szak, frissen diplomáztam, földrajzból, történelem 2010ben me gszereztem)   Mindig is szerettem volna katonai pályán dolgozni, 2004ben,érettségi után felvételiztem a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre, szárazföldi felderítő szakágra. Sajnos van szemüvegem így a felvátelit abbahagytam, mivel előtte pár héttel jött egy uj törvény nem lehet szemüveggel felderítő, ekkor egy világ omlott össze bennem.

 Így maradtam techniusi képzésen a szakközépiskolámban(átviteltechnika, távközlés technika)
  Majd felvételt nyertem a Pécsi Tudományegyetemre történelem szakra 5 év, majd tanárképesítés 2 év. Suli utolsó 2 évében dolgozni kezdtem egy német cég, magyar leány vállalatánál mint tecnikus 12órás műszakba dolgozom 18-06ig, állandó éjszaka 5 nap, álló,közelpesen nehéz fizikai munka, relatíve jól keresek, nagyából 190.000Ft. Sajnos munkahely meg fog szűnni március- április-május magasságában8megy a cég Mexikóba ahol 200dollár/hóért dolgoznak majd), mivel nem akarok munkanélküli lenni, ill ennél kevesebb őénzt keresni valószínű külföldre kell mennem dolgozni. Többünkben felvetődőtt a Légióba való felvételi megpróbálása. Tanár nem szeretnék lenni,nagyon kevés a pénz.
Sajnos csak 1 fővel tudtam beszélni aki dezertált 1 éve 3 év után, ő nem mondott semmi jót, igaz rosszat sem.

Fizikai résszel talán nem lesz gond, rendszeresen sportolok futás, felülés, guggolás, fekvőtámasz, felülés, hátemelés(naponta 1 órát szoktam itthon edzeni, önszorgalomból, munka előtt egy kis bemelegítés.+napi 1,5 km erős séta a munkahelyre, majd vissza.     Egészségügy: na itt már van ami kicsit aggaszt.
Van szemüvegem(-1es és -2es, szemüveg nélkül dolgoozm,vezetek, olvasáshoz, számítógépezéshez használom)
Van több tömött fogam ill koronám is(volt többször tömve fogam, ami eltörött ekkot lett több tagú korona feltéve)-- szakorvos tömte, kezelt fog.
   Van kis mértékű gerincferdülésem, mely 1994óta megvan sajnos anno 18,5cm t nőttem 10hónap alatt, maga a ferdülés nem fáj, nem gátol semmiben sem, de van, tapintható, látható a hátamon. Törés, műtétem nem volt.
Nem dohányzom, nem fogyaztok alkoholt, nem drogoztam soha sem.gyermekem nincs, élettársam van   Nyelvismeret Angol- jól megy német alapfok latin alapfok francia kb 500szavas szókincs, turista legfontosabb 50mondata kategória a tudásom.
  Hobby, kert, túra, séta, túrázás talán ez is előny egy kicsit, h nem gond erdőben sétálni pl 10km 10kg cuccal. Miért szeretnék Légióba elmenni?
Katonáskodás miatt, mindig is vonzott a katonai élet annak ellenére, h nem dolgoztam benne soha, másrészt kalandvágy, új ország(ok)megismerése, nyelvtanulás s ne utolsó sorban anyagilag is vonzó.
Ön szerint próbáljam meg a felvételit? Milyen választ célszerű adni, ha megkérdezik, h miért akar pont Légiós lenni ember? Mikor lenne érdemes megpróbálnom a felvételit? -Mivel van eléggé sok gondom-szemüveg, tömöt fog, gerincferdülés, eleve nagy hátrányom van, egyeltalán próbálkozzak? Várom válaszát. Tisztelettel: Zoboki András József-Pécsről

Ha sikers a felvételim s megvan alapkiképzés melyik ezredet érdemes választani?