bezsecera Creative Commons License 2016.08.24 0 0 137852

Hello!

 

Miután egy ismerősöm elkért minden infót ( elég sokat cseteltünk ) az idei nyaralási helyünkről ( Trogir környéke ), és még a szállásadóval is felvettem a kapcsolatot, ráadásul még telefonban is megerősítettem az infókat az ismerősnek, térképen bejelöltem ingyenes parkolókat, boltokat, látványosságokat ( szóval túráztatott rendesen ), úgy döntött, mégsem oda megy. Inkább Boszniába, Neumba és már le is foglalták a szállást. Mondtam neki, hogy attól függetlenül, hogy volt munkám a szervezésben, rosszul döntött.  Értetlenkedett. Mondtam neki, hogy elég szerény az a hely az eredeti elképzeléshez képest. Ráadásul lényegében ahogy kimégy a városból, jön a határ mindkét irányba. Ők úgy gondolták, hogy majd Neumból bejárják Horvátország közeli helyeit. Ekkor felvilágosítottam ( nem rutinos utazók és magyaron kívül egy szót sem beszélnek más nyelven ), hogy akkor elég sokat fog határátkeléssel tölteni és annak minden izgalmával együtt. Igazából nem is tudott a határról ( ami elég érdekes nekem ), meg ugye nem is EU-s ország. 

 

Én voltam Neumban és egy szétlőtt szállodán kívül nem volt semmi izgalmas. Nem tudta megindokolni, miért oda mennek. Ha még fele annyi lenne, mint egy horvát nyaralás, de nem.....