Törölt nick Creative Commons License 2016.08.23 0 0 41993

Ma ezt találtam a tyúkudvarban:

 


Az egyik Rhode Island Red maradványai, egyik szárnya és szárnycsontja csupaszra rágva.
Végignéztem, a kerítés mindenhol ép, behatolásnak semmi nyoma.
Nem tudom hogy mi ölhette meg. (Ha csak nem nyest tényleg.)
Ezeknek a Rhode-knak nagyon nincs nálam szerencséjük.

Ma a Rhode Islandiak az etetésnél nagyon félénken viselkedtek, mindenre visszavonulót fújtak.
Nem tudom írtam-e, hogy a náluknál jóval nagyobb és idősebb Amrockokat püfölték.
Hát most már nem. Az egyik Amrock kakas pedig nagyon agresszíven verte el állandóan őket.
Több helyen is találtam tolldarabokat.... nem tudom nem verekedett e össze az Amrock kakas az
egyik (már elpusztult) Rhode-csibével.
Pontosabban ezúttal nem hagyta magát, hanem visszavághatott.
A lényeg hogy úgy gondolom nagy harc alakulhatott ki, és agyonüthette a Rhode-t.
A tyúkok meg nagy részét felfalták.
A megtalkált szárnyat ki akartam vinni, de még leraktam a földre, amíg nyom-olvasok.
Hát két öreg tyúk rögtön elvitte és gyubálni kezdte.
Aztán már nem is találtam meg a szárnydarabot sem...

Bármi is volt, a megmaradt árva 4 Rhode Islandit visszazártam a biztonságos csibenevelőbe.
Pár hétig vagy egy hónapig most még ott lesznek, amíg meg nem, erősödnek annyira, hogy harc
közben csőrrel nem tudják szétvágni a fejét.
Persze ha nem harcoskodtak volna, hanem elszaladnak rögtön mint a többi csibe, akkor nem is lett volna gond....
De lehet hogy mégis valami ragadozó volt, mert kannibaliuzmusnak eddig még nyoma sem volt nálam.

Az idei év nekem sem szerencsés.
Több évig semmi, most idén ez meg már a többedik...

 

Ekkorák most az Amrock-ok:,

És ekkorkák a Rhode Island Red-ek. Sajnos már csak négy maradt belőlük... fogynak-fogynak..: