timetable Creative Commons License 2016.08.14 -1 1 58655

Nemrég értem haza egy kis KDP-ról. Tegnap délután indultunk Szárról. Változatos, elég könnyű út végig. Az éjszakát egy kis letéréssel a Szarvas-kútnál töltöttük: még múlt évben néztük hogy szuper esőbeálló épült, a tetőterében kialakított bivakhellyel, és megbeszéltük hogy ide még visszajövünk. Még most is szinte újszerű, nem füstös, nem lelakott. Jól kialakított tűzrakóhely van mellette több is, az egyetlen negatívum hogy a forrás éppen csak csepeg - még így egy viszonylag csapadékos nyár vége felé is. Minden kéktúrázónak ajánlható menedék, négy fő kényelmesen elfér benne.

 

Ma délelőtt irány Vértessomló. A turistaút mentén a faluban semmi nem volt nyitva (dohánybolt, kisbolt, Coop), a térképen jelölt kocsma meg nem létezik. Nem volt kedvem visszamenni keresgélni, így a helyi vízmű táblával ellátott bejáratánál fényképezkedtem, majd irány Majkpuszta. A remeteségbe óránként indul csoport, mi erről pont lecsúsztunk, így inkább benéztünk a bányászati múzeumba. Két órát voltunk benn, nagyon tömény. A múzeum egyik-másik része kicsit olyan hangulatot mutat, mintha tegnap még itt a napi munka folyt volna, egy megőrzött pillanatképet mutat a 16 évvel ezelőtti bezárásról. A múzeumban egyelőre kevés az interaktív elem, ugyanakkor nagyon "szabad", szinte oda ül be, mászik be a látogató, ahová akar (én a bányalift kezelői helyét próbáltam ki). Az aknatorony teteje kilátóként van kialakítva. Érdemes meglátogatni, ha erre jártok.

Innen már háromnegyed óra alatt elértük a város vasútállomását, ott fejeződött be a túra.