Rea007 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 20608

Elvileg azért vörösfenyő, mert őszre kisárgul:-) Az enyém kihajtott és jelenleg még zöld, nem lehet, hogy a tiéd sok napot kap? Igen, az ecet és a citromlé savanyítja a földet, ha teszel a locsoló vízbe, de azért én nem próbálnám ki:-( A kyriu szuper, nekem az azalea van megszórva vele, de télen gyorsan átfagy, ezért csak olyan növényt érdemes abba ültetni, amit nem kint teleltetsz. Vagy ha mégis, akkor a tetejét szórd csak meg. Szerintem ha fehér tőzeggel (OBI) megszórod most a földje tetejét fog annyit savanyítani rajta, amennyi kell. Azt hiszem 3,5-4 a ph-ja. 7-es a normál, semleges föld, tehát ha csak a tetejére teszel pont jó lesz:-) Én talán sima bonsai földbe ültettem, nem variáltam túl egyenlőre a dolgot és szép, úgyhogy lehet nem a föld a ludas. Majd holnap lefotózom az enyémet. Ami viszont nálam bejött és érdemes beruházni rá az a biogold nevű japán, lassan oldódó szerves táp. Kicsit húzós az ára, de szerintem egy negyedkilós zacsi évekig elég. Lényeg, hogy szereti mindegyik növényem. Az egyik juhar nevelésem úgy megindult, hogy a 2 hónappal ezelőtti drótozás belenőtt az ágakba és a törzsbe, remélem még kinövi. A te juharod hogy van?

Előzmény: Shownomercyy (20607)