syssy48 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 44230

Bár ez off: mégis ide tartozik. A házunk egyik fala terméskövekből épült. Dupla fal, mögötte egy rés és belül tégla. Na ide költöztek be méhek. Kibontani a falat nem lehetett. Szóltam a helyi méhészszövetség elnökének sokfelé próbálkozás után, hogy intézkedjen, mert nem akarom kiirtani őket, meg kellene menteni. Közölte, hogy azt nem lehet, csak falbontással, hívjam a darázsirtókat. Egy nagy méhcsaládot kellett kiirtani és máshonnan tudtam meg, hogy úgy is meg lehetett volna oldani, ha a bejárathoz odatesznek egy cukros szivaccsal ellátott kaptárt, akkor ha a királynőt nem is, de a dolgozók legtöbbjét meg lehetett volna menteni és királynőt tudtak volna adni. Ennyit az emberi hozzáállásról.

Engem viszont most egyre jobban aggaszt, hogy rendszeresen jönnek a madarak enni az etetőre. Egy fenyőcinke pár szoktatta oda az infjoncokat, két zöldcinke pár jár rendszeresen és két galamb. Tudom, én vagyok a hibás, mert maradt kaja tavaszról az etetőben, most meg már egyszerűen nincs szívem nem adni, amikor odajön és szinte bekopog, hogy hol a kaja. Talán nem lesz bajuk belőle. Lehet, hogy vegák? :)

Előzmény: corvi01 (44229)