degumentes Creative Commons License 2016.08.04 0 0 15296

Én a saját szakmámról tudok csak nyilatkozni, osztrákba sokat keresek (érdemlek) 14x2600€, itthon is meg lehet keresni 1000€-t, de Vorarlberg-ben 10-13€ 1Kg csirkemell, a marha husit meg 25€/Kg alatt nem igazán lehet találni. ott mindenki sokat keres ezért minden sokba is kerül. Egy Ford cmax negyedéves biztije 230€ és mivel nincs állandó lakcímed Ausztriába ha csak ki nem költözöl végre, akkor marad a kék rendszám ami évente 180€ plusz évente műszaki vizsga hacsak nem 5 évnél fiatalabb autóval közlekedel.  És mindennek ára van! én a családomat nélkülözöm minden hónapban meg a 3 éves kisfiamat. Ha mind kiköltöznénk akkor odakint lennék csöves magyar:/ én így látom. Havonta a baleset biztosításom kerül 38€. És havonta 3000Km vezetgetni se egy élmény. meg úgy ahogy sokan él kint, hogy egy lakásban többen is laktok mert nálunk pl. 350€ egy szoba havonta. És ha itthon is kolóniában élnél még egy pár emberrel, akkor itthon is több maradna, csak ez külföldön természetes, mert spórolni kell:D Többet lehet külföldön keresni, de az első generációs migránsoknak, soha nem jó, ezek tények! De ezt mindenki másképpen látja. Szerintem ez hasonló, mikor veszel egy VW-t presztízs autót és még magadnak se vallod be, hogy egy fos, pedig már a gatyádat is ráköltötted, 2X!:D de mindenki másképpen látja. Én azt tudom, hogy nem akarok külföldre költözni akármilyen szakember vagyok is és akármilyen jól is beszélem a nyelvet (vagy nem), de így se akarok élni, mint ahogy azt teszem, hogy szinte már hontalannak érzem magam:/

Előzmény: Stetten (15292)