Törölt nick Creative Commons License 2016.08.02 0 1 19003

Jo estet kivanok!

 

A nevem Klaudia, 18 eves, es 4 eve elek kint a szuleimmel, Veendamba (Groningentol 30 kilometerre). Sajnos csak ma talaltam ra a forumra, remelhetoleg meg nem tul keso es tudok valamiben segiteni onoknek.

Amikor mi kikoltoztunk (2012) es elmentunk a legkozelebbi iskolaba (Winkler Prins Veendam), az igazgato azt tanacsolta hogy menjek a VWO-ba, ami a ''legnehezebb'' szint. En a HAVO-t akartam de nem engedtek belole, mert hogy hatha igy hamarabb megtanulom a Holland nyelvet. A havo es a vwo kozott az a kulonbseg hogy a vwo elvegzese utan egyetemre mehetsz, a havo elvegzese utan pedig foiskolara. A holland tudasom sokat fejlodot az elso evben, de meg mindig nem volt eleg a VWO-szinthez. Tavaly atkerultem a HAVO-ba, es sikeresen at is engedtek. Sokkal tobbet segitettek es vegre lattam hogy volt ertelme annak a rengeteg tanulasnak. Meg az igazgato is azt mondta hogy rossz dontes volt a VWO-ba kezdeni.

Az en tapasztalataim szerint a gyermekeit egybol a havo-ba iratnam be, es tenyleg akaratos lennek ha nem akarjak. En igy 2 evet eldobtam, csak azert nem azt csinaltam amit a Holland igazgatono javasolt. Es ha a gyermekei elvegeztek ezt az iskolat (havo), utana meg donthetnek ugy hogy meg elvegzik a VWO-t, hogy utana egyetemre tudjanak menni. 

A tankonyvek Hollandiaba nem kerulnek penzbe. Mindenki csomagba kapja meg otthon, es az ev vegen vissza kell adni. Vegulis kolcsonbe kapjak. De igy is vigyazni kell rajuk, mert kontrolaljak az ev vegen, a leadasnal. 

En sajnos kulon orakat nem kaptam az iskolaba Hollandbol. Az iskola lenyegeben alig intezet nekem valamit. Az osztalytarsaim viszont elejetol kezdve nagyon befogadoak voltak es ha kerdesem volt szo nelkul szivesen segitettek. 

Remelem hogy hasznat veszik a levelemnek. Hogyha barmi kerdesuk lenne az iskolaval kapcsolatban, nyugodtan irhatnak barmikor. Email: klaudia9641@hotmail.com

Sok szerencset!

Udvozlettel: Klaudia 



 

 

Előzmény: mry76 (18923)