Nanaki Creative Commons License 2016.08.02 0 0 172519

Hosszas válogatás után egy New Balance 775v2-re esett a választásom. Lábamra való, helyben kényelmes volt, méret is passzol, viszonylag jól is néz ki. Első futásom után, ami 3,5km-re sikeredett(másfél hetet pihentettem az achilles fájdalom végett). Tényleg sokkal jobb ebben futni, rendesen párnázott és a dropja is 8mm, achilles ínam nem is fájdult meg. Viszont a nagy lábujjam igen. Elég durván elkezdte törni, és ugyan futás közben nem volt vészes, de mikor lekerült a cipő a lábamról nem kicsit éreztem, hogy bizony a lábujjam erősen meglett dolgoztatva. Méret elvileg passzol, 43-mas méret már túl nagy lett volna, 42,5 pont jó. Előző New Balanceom is csak 42-es és a kezdetektől mocsok kényelmes volt. Be fog ez törni, vagy vettem egy kényelmetlen cipőt? Máshol egyébként teljesen passzol, és kényelmes, főleg a talp rész az ami nagyon bejön.

 

Más: hihetetlen hogy a sports directben és a hervisben is mennyire nincs választék. Gagyi karrimor cipők, és az ezeréves salomon, nike minden mennyiségben, de ami a neten megtalálható, annak 70% nincs az üzletekben. Egy mizuno cipőt nem találtam. Ezt a New balancet is csak azért vettem meg, mert végre valami normálisan passzolt a lábamra. Legközelebb tényleg csak szakboltba fogok vásárolni, még ha 30 közeli rúgót is kell kiperkálnom egy futócipőért.