Törölt nick Creative Commons License 2016.08.02 0 1 370

Üdvözlet! 

 

Én viszont betudok számolni friss élményű bosszankodásról. A hétvégén ugyan is meglátogattuk a Tisza tót és kerékpárra ültünk. Maga a táj és a látnivaló valóban szép. Viszont körbe kerékpározni sajnos nem egy nagy élmény. Azt nem állítom, hogy az autósok 100Km/h sebességgel haladtak mert lehetetlen ennyi kerékpárossal szemben. Viszont 50-60 km/h sebességgel már igen szép számban haladnak ami még így is sok és veszélyezteti a kerékpározók biztonságát. Sajnos olyan terepjárós vezető is akadt aki meg sem próbált lassítani és lehúzódni. Kürtöt nyomva  robogott felénk és csak az utolsó pillanatban rántotta félre a kormányt amikor tényleg azt érezte, hogy a kerékpározó már egyáltalán nem tud kitérni jobban. Sajnos nem állt meg pedig hallott mindent mert lehúzott ablakkal haladt. Sajnos ilyen önző, primitív, undorító  egyének is vezetnek és rendelkeznek járművezetői engedéllyel. Összesen 6 járművezetővel találkoztunk akik hasonlóan veszélyeztették a kerékpározók biztonságát. Ezek között 2 hölgy is akadt amire gondolni sem mertem. Szerencsére azért összességében a járművezetők többsége fegyelmezetten vezetett a kerékpár útnak nem nevezhető Tisza tó körüli gáton. Rendőr járőr autót is csak közvetlen lakott területen vagy közvetlen közelében láttam ez idő alatt egy-kettőt. Nem posztolhatnak ők sem 2 km-ként, kivéve amikor politikusok kerékpározva hívják fel magukra a figyelmet a Tisza tó gáton.   Magam is vezetek már 36 éve de mindig tiszteletbe tartottam a kerékpáron közlekedőt és máig is ezt teszem. Csupán azért írtam le ezt a rossz  élményt, akik esetleg mégis körbe szeretnék kerékpározni a Tisza tavat azok számoljanak ezzel is és vigyázzanak nagyon családjaikra és magukra is.