kf04 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 27709

Sziasztok! Régen jártam itt. :) Lenne egy olyan problémám, hogy a 151-esem pár napja kapálás közben elkezdett nagyon csúnyán kerregni. Először csak menet közben. Gondoltam valami felcsavarodott, megtakarítottam, de nem volt semmi olyasmi rajta. Indítás, szépen megy alapjáraton, majd 5-6 méter után megint kezdi. Lekapcsolás, megint vártam picit, mondom legalább behozom. 150 méter kb., de a végén már alapjáraton is tolta. Sejtésem szerint csapágy. Nincs rajta a berántó, így megmozgattam a főtengelyt. Függőlegesen van némi holtjáték. Most állt pár napot, kihoztam, nem kotyogott. Első rántásra indult, szépen jár, úgy néz ki erő is van benne. Igaz "élesben nem vittem ki". Viszont leállítás után megint kotyog, ha megemelem a főtengelyt. Levettem a motort, nem áll a kuplungházban a benzin, de nedves volt enyhén. Alapjáraton is hallani egy halk csörgést.

 

Szóval jól sejtem a probléma okát? Vajon mindkét csapágyat kell cserélni, vagy bízzak abban, hogy csak az alsó ment ki? Ugyanis a felső rész szétszedéséhez nincs túl sok lelkierőm. :D