sunnysun333 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 664376

Hát igen. A túlszabályozottság... Ez előbb vagy utóbb, de a végén csak visszaüt és az aktuális döntéshozók belegabalyodnak a paragrafusaikba...

 

De persze ez a két aktuálisan friss hungaroringi kérdőjel is megérdemelne némi higgadtabb megközelítést, mert mindkét eset: a Rosbergé és a Verstappené is többé-kevésbé határeset volt...  Vitatható a sárga zászló felvillanása és időtartama, mint ahogy Verstappennél is lehet százszor visszanézve kockázgatni a felvételt, hogy hányszor mozdult ide és hányszor oda...

Ha végül a bírák nem tudtak dönteni, akkor az azt is jelzi, hogy vitatott volt mindkét eset, illetve a legfontosabb:ezek a történések F1-es autóverseny közben zajlottak, amikor a pilóták éppen több száz km/h sebességgel száguldanak és a másodperc ige ntöert részei alatt kell dönteniük és nem igazán biztos, hogy ilyen töredéknyi pillanatokban a pilóta előtt szép aprólékossággal lefutnak   a szabályzat idevágó tucatnyi paragrafusai, hogy most akkor itt mit és hogyan szabad csinálnia és nem csinálnia...

 

Mindkét eset tipikus bulvár téma, amin a média és az általa felheccelt közönség egy része öntudatosan höröghet már megint egy sort, hogy de mekkora g..i is ez a Rosberg és mekkora köcsög eza kis taknyos Verstappen...   Ha amúgy már másról úgy sincs mit rágódni, mert egy dögunalmas bűnrossz hétvége volt, minél gyorsabban elfelejtendő...

 

Nekem egyébként semmi bajom nem volt egyik esettel sem. Nekem egyik pilóta "bűne" sem bűn, hanem gyarló emberi jelenség... Autóversenyzők...

Amúgy szörnyen szenvedtem a két óra alatt, egyetlen fénypont volt az utolsó 10-15 kör, amikor két világbajnok a legendás (??) Ferrarikban nem bírtak a két red bullos versenyzővel...  Ez már megint nem a Ferrari hétvégéje volt...

Előzmény: Bateman (664371)