Norbi0527 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 118369

Sziasztok! Vákum bizonytalanságom akadt. Kis tanácsra lenne szükségem. A vákumpumpa utáni elosztónál mértem a vákumot ami a turbó felé megy, 0.7 a rendszer, 0.45-öt vezérel a wg-nek. Ami a másik körön megy rendszervákum (EGR,Fojtószelep stb) azt ledugoztam. Maradt a fékrásegítő és a turbó. Motor alapjáraton, óra a turbó betápon 0.7-et mutat, és ahányszor rálépek a fékre egy tizedet esik a rendszervákum. Ha 4-et fékezek elfogy a vákum 0.3ig és kinyit a wg, aztán szép lassan visszaépül. Múltkor kamion mögött nézelődtem gáz-fék-gáz-fék... aztán kibújtam és a szokásosnál nagyobb volt a turbólyuk, nem akart úgy gyorsulni. Na most gondolom ez nem olyan jó dolog kérdésem, hogy miként kéne ennek működni, van valami puffer vagy valami amivel ez a felhasznált vákumot győzné a rendszer, vagy a vákumpumpának kéne ezt győzni, egyébként is a 0.7 majdnem kevés, kezdjek el keresni egy másikat, vagy felújítható ez, vagy a fékrásegítő ránt le sokat vagy menjek inkább én is pokemonokat hajkurászni, vagy már nem is tudom... Valaki világosítson fel legyen szíves! :)