ffookkaa Creative Commons License 2016.07.24 0 0 83998

Az épület igen jól szigetelt lesz (15-20cm-es grafit, 3 rétegű üvegezés) és kondenzációs kazán + padló és falfűtés.

 

A fatüzelés valahogy "be van csípődve" nekem, természetesen ha ezt is beépítenénk ott nyilván puffertárolót is igénybe kellene venni + a tárolóból a melegvizet keveréses módszerrel a rendszerbe juttatni.

 

Ami (sajnos) az egész ellen van, az az hogy az épület adottságaiból adódóan (kb. 120m2, igen jól szigetelt épület) a kondenzációs lehetőségekhez optimalizált nagy felületű fűtési rendszer bármiféle plussz probléma és munka nélkül már optimális állapotot teremt, ott ésszerűen gondolkodva és a gazdaságossági oldalt figyelembe véve megtakarítani szinte semmit nem fogok tudni ... és akkor ott a kérdés hogy tényleg a fát kitől veszi az ember, azt feldolgozni (a tárolás még nem is annyira probléma, inkább az hogy azt le is kell tudni korrektül tárolni).

 

Én is úgy nagyságrendi összegként azt az 1.5MFt-ot saccoltam a fatüzelés plusz kivitelezésére.

 

Van esetleg ami még ennek ellenére a fatüzelés beépítését támogatná? Van ki használ kondenzációs kazán és fal+padlófűtés mellett fatüzelést?

 

 

Előzmény: tgwh8 (83993)