stevegum Creative Commons License 2016.07.23 0 0 3632

A HOTEL SEMPATI- ról néhány infót osztok meg veletek.

A hotel egy 3 csillagos szálloda, ennek fényében senki ne várjon tőle luxus körülményeket, de...........minden nagyon rendben volt. Ebben az árkategóriában tudom ajánlani bárkinek. Egy probléma volt vele, hogy kicsit kiesik, Lapta szélén van, ami kb 13 km Girnétől és bizony, ha dolmuson, vagy szervezett úton viszik az embert busszal, ez bizony csúcsidőben 35-50 perc, de kibírható. Egyébként szép helyen van, a tenger közel van és meleg, saját tengerpart kb 50 méterre, amire mondjuk ráférne egy kis tisztítás.... 

A belső medence teljesen használható és kulturált.

Az ellátás lehetne változatosabb, de nem haltunk éhen, egyébként mindennap volt hús. Kicsit más kultúra, de mondjuk én Egyiptomban majdnem éhen haltam all inclusive ellátás mellett, itt nem.........

A szobákról nem tudok nyilatkozni csak a mienkről, szerintem a leosztása már korábban megtörténik, ki milyet kap. A mienk elvileg extrás volt, 3 erkélyünk volt LCD TV, 1 euro az ágyra és tiszta lesz mindig.....  és átalakítót vigyetek a hálózati dugaljba, mert angol szabványos, bár lehet kérni is ha épp van a recepción, vagy  a kisboltban is vásárolható, azt hiszem 7 lyráért láttam.

Jármű bérlésünk nem volt, a hotelban van egyébként kerékpár, de mi fakultatívon voltunk több helyen, maximálisan kielégítette az igényünket és már idő sem lett volna rá. A helyi idegenvezetők, reklám nélkül- mi a Green Tourssal voltunk-, tökéletesen és lelkiismeretesen ellátták a feladatukat- a mással utazók-B...vár- nagyon panaszkodtak.

Az utca végén van egy kisbolt, félár a hotelhez képest, de minél beljebb vagyunk a szárazföldben, annál olcsóbb minden, a sör doboza a hotelben 7 lyra, a kinti boltban 3,5 lyra, Nicosiában 2,5 lyra.

Nagyon sok a látnivaló, tényleg szép sziget, hányattatott , de gazdag történelemmel, Girnét semmiféleképpen  nem szabad kihagyni, nagyon szép, de Nicosia is tetszett. Összességében mi elégedettek voltunk és nagyon tetszett, sajnos kevés volt az idő, még maradtunk volna szívesen....