mario1111 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 81120

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy kb 10 éves fiú barátpapagájunk és kb csütörtökön este azt vettem észre, hogy véres volt a csőre teteje. Úgy láttam mintha a bal (neki bal) orrlyukából vérzett volna. Úgy néz ki, mintha valami bevérzés lenne, mert a csőre is sötétebb lett az orra tövében. Itthon mindenki azt mondta, hogy a hintáját szokta annyira rángatni, biztos megütötte... Erre a verzióra nem igazán hajlok, félek, hogy valami komolyabb baja van. Elevennek eleven, illetve végigkérdezgettem azokat, amiket szokott mondani, hogy lássam, hogy nem-e viselkedik máshogy, de ugyanúgy viselkedett, csak a hangja volt egy kicsit más (mint az ember, amikor az orra eldugul). Miután ezt láttuk hajnali 3kor is megnéztem, akkor a csőre hegyén volt valamitől véres. Pénteken minden rendben volt, fürdött, szép tiszta volt nem látszott az orrán, hogy baj lenne, csak a csőre töve volt sötét. Ma (szombat) délelőtt viszont megint azt vettem észre, hogy a bal orrlyukánál mintha véres lenne. Kivettem, megnéztem, de az orrán kívül sehol nem látom, hogy véres lenne. A hintáját kiszedtem, de szerintem annak semmi köze hozzá. Azt vettük észre, hogy az utóbbi kb fél évben szinte mindennel próbál pározni. Rámászik, dörzsöli a farka tövét és van, hogy egy délelőtt 3-4-szer. Mivel már gyanúsan sokat csinálta kiszedtem azokat a fa kis létrákat, amiket igénybe vett, mert féltem, hogy még összeesik...

Feltöltöttem egy videót, amin látszik az orra (csütörtök):

Tudtok adni valami tippet, hogy mi lehet vele, illetve, hogy Pécsen hova lenne érdeme elvinni állatorvoshoz?

 

Előre is köszönöm!