Elar Creative Commons License 2016.07.22 0 0 16020

Halihó

Kis segítségre lenne szükségem.

Egész egyszerűen nem jutok dűlőre az ükapám anyakönyvének a megtalálásában. + a testvéré is jó lenne mellé)

Pedig elvileg már a pontos sátum is megvan és nem találom. Sem az FS-en sem a Levéltárban.

Leírnám az adatokat hátha valakinek van ötlete (és ideje :)  ) segíteni :)

 

Tehát Ferdinandus Schaffarsch a célszemély. A halottiban Józsefváros, az egyik keresztlevelen Lipótváros van feltüntetve szül helynek. A házassága Lipótvárosban volt (  V. ker) és az azon lévő dátum szerint 1837.04.05 -én született Pesthinum - Pesten. Végignéztem az összes (?) pesti anyakönyvet a Levéltárban, de nincs 1837 áprilisában ilyen.

Ugyanez a bajom a testvérével  Katalinnal (Catharina).  Ő 1902-ben halt meg 67 évesen. Az egyik My Heritage tagnál megtaláltam őt 1834.09.26 születéssel, de az illető nem hajlandó válaszolni a leveleimre. (Bezzeg az adataim átvette) 

A szülők. Az apa József (Josephus) sokszor Schaffarz nak írva)

Az anya Franciska (Francisca) Stehlik vagy  Strehlich v  Stechlich 

 

Igazából azért lenne jó megtalálni ezeket mert akkor lenne támpontom a további testvére megtalálásában, hogy merre induljak. 

Az FS-en szerintem már nettó 2 napot próbálkoztam az elmúlt pár hónapban. 

A keresztneves megoldás sem segít. Tehát, hogy pl csak a Ferdinandusra keresek a két szülő keresztnevével. A vezetéknevük annyira bizonytalan, hogy az reménytelen. Kb 10 féleképpen írták az FS-re is ki illetve magába az anyakönyvekbe is.

 

 

Szóval tudna valaki segíteni? :)