Boar... Creative Commons License 2016.07.13 0 0 9308

Még egy kis Görögország.

Egyik hétvégi nap tele volt a part görögökkel, nekem nagyon bejött az a természetesség ahogy egy fa alá letelepedett egy család, elővettek egy rém egyszerű, lábak nélküli grillsütőt és elkezdtek sütögetni. Ahogy elmentem mellettük, láttam, hogy valami császárhús szerűséget sütnek. Beugrott, hogy egyik nap a vendéglőben a nagylányom giros tálat kért és a hús nem úgy nézett ki mint amit megszoktunk hanem épp mintha ezekből a zsírral rétegzett szeletekből nyesték volna. Az is eszembe jutott, hogy a lidl-ben láttam ilyesmi tálcás húst. Ki kellett próbálni. Két "félelmem" volt, az egyik az, hogy nem puhul meg, az oldalas azért jellemzően nem a hirtelensüthető fajta, a másik pedig az, hogy a kicsepegő zsír begyújtja a parazsat. Az első nem jött be, vajpuha omlós lett a hús, a második viszont igen. Tanulság, nem szabad fullra pakolni a rácsot, kell hagyni helyet ahová félreránthatjuk a szeleteket.



 

Kipróbáltam egyféle görög "mics"-et is ami birka és marhahúsból készült, nem jött be, tolakodó birkaíze volt.

 

Készült persze souvlaki is.

 

 

És még párszor meglátogattam a halárust.