fiest Creative Commons License 2016.07.12 0 0 14010

az autóban 206 e km van. ezt bőven hihetőnek tartom (kicsit sokallom is) szőnyeg nincs kikopva sehol igaz gumi betétek vannak minden lábnál. az ajtó kárpitok főleg a hátsók karcosak vagy gyerekek vagy a gyerekülés ki-be... vagy kitudja... 2004  talán 9. havi ha jol emlékszem magyarországi forgalomba helyezéssel. (rendszám is ezt igazolja)  apám opel corsaja 2004 12.6.án (mikulás napján) mentünk a szalonba annak már a kék eus jlk rendszáma van ) szoval nem sok különbség van a 2 közt ha külföldi lenne nem ez a rendszáma lenne. 

 amint lesz időm a a kéziféket is megnézem nagyont fent fog( a hátsó dobokat leszedem (kiváncsi vagyok mi fogad ott kitakaritom ha kell utána állitok ha kell cserélem) ezt évente 1x-2x tavasszal és ősszel egyébként is megszoktam tenni.

 ennek ellenére igen jónak hat a fék. 1-2 próbát már tettem .matizhoz képest..... nagyságrendekkel jobb. ut tartás és komfort szintén...( mondom ugy hogy nagyon szokatlan a szervó kormány tul könnyű és igen érzékeny, rendkivül kis helyen fordul meg a kocsi... kb akkora helyen mint a matiz pedig sokkal nagyobb. a corsaval összehasonlitva pedig... fele akora helyen. a corsa yakran csak 2 ivből fordul meg....

 azt gondoltam ez azért kisebb autó... de nem! elkeztem méregetni a c corsa és a  kalos méreteit és jók meglepődtem.... gyanus volt mert az udvarra a terasz és a kerités özt ugy kell beállni hogy szük a hely...

 matizzal már lendületből álltam ki szemből is és tolatva is de ezzel messze nem...

 2 oldalt 3-3 vagy 4-4 ujjnyi helyem van összesen...

 na elkezdtem mérni...ugyan ugy mint annak idején a passat után a corsát..  a passat  tükörtől tükörszélig 186cm erre corsa 194  nem gondoltam volna de hogy a kalos még rátesz 4 cm arra nem gondoltam 

 ugyan ugy az első ajtó üvegei 4 cm  a kalosz javára.

 a szélvédő magassága 9cm hosszabb. és a kocsi 18 cm magasabb a corsánál ugy hogy a küszöb felső fele gyakorlatilag egyforma magas. ebbe kellemesebb beülni magasabb az ülés a corsába eléggé le kell ülni , időseknek nehéz kiszálni belőle...ezek az első tapasztalatok...