wdriver Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6003

elkezdem akkor, hátha valakinek hasznos lesz.

 

Bp-ről mentünk, Csingó a cél. M3-on Pest megyei matricával Hatvanig, aztán fel Somoskőújfalu.

Aztán térkép szerint felfelé kanyargós úton, de megbántam, rossz minőségű, nagyon kanyargós, lassú..

visszafelé már Poprád felől Liptó felé, inkább megvettem a matricát (vagyis mostmár a rendszámregisztrált pálya e-ticketet) mégha időben annyi is, de legalább nyugisabb biztonságosabb.. sztem..

 

Szóval érkezés Cingov, a parkolónál lévő kis kávézó felső szintjén külön bejáratú apartman, 3 főre 3 éj 90euro.

Parkolás ingyen.

Még aznap este egy bemelegítő túra a Tomasovszky sziklához.

Jobb oldali sárgán fel, majd a kilátó után tovább, és balra zöldön le a Hernádhoz, kéken vissza, így alulról is megtekinthetjük a Tomasovskyt. Itt azért már kis ízelítőt kap az ember a következő napok látványából.

Vacsora a parkolóban lévő büfék egyikéből, sültkrumpli, lángos, sütik :-) szobába szállítva, mert meccset kellett nézni és kivetítős hely sehol..

Meccs után még kis séta a lemenő napban.

képen Cingov-i parkolási díjak, nagyjából reggel 8 tól vannak ott és kb délután 5-6ig. Megvettük a turista jegyeket is, erdőkerülő ticket :-) és láss csodát kérték is mindenhol! Ennyit igazán áldozhatunk rájuk, a fejlesztésre stb.

3 napost. lásd szintén parkolás fotó.