gergerg Creative Commons License 2016.07.10 -1 0 69539

Az hogy valahol előfordulhat, ezért ellenőrzendő, még nem zárja ki azt hogy a létesítése tilos legyen. De hála a Jóistennek, én sem találkoztam vele a gyakorlatban, egyetlen emlékem mikor a tanár azt mondta hogy tilos. 

 

 

Szemezgessünk egy kicsit az alvállalkozók tegnapi  terméséből:

 

Hármas wagó

 

-Kellene 3-as nyitófüles wagó

-Minek az neked?

-Meg kell toldani a vezetékeket

-Ahhoz kettes is elég lenne, nem? (a jó édes anyádért vagdostátok rövidre)

-Azért kell hármas, mert van ahol háromeres kábel van

 

 

 

Találós kérdés

 

-Adott egy padlócsatlakozó, a bontható mennyezetből lóg valamennyi utp. Ezekből kettő rövid, de nem baj, mert 18 db utp kellene a padlócsatlakozóba, ezért a bontható mennyezethez felkerül 2db Switch, ezekhez megy a 2db rövid utp, és ezektől kell még annyi utp-t behúzni, hogy a padlócsatlakozóban meg legyen a 18db.

-Na ezt most mond el még egyszer!

-Adott egy.....

-Várj egy picit. Józsi, gyere már, mert én nem értem

-Adott egy.....

-Írjuk le.

-Adott egy.....

-Na most akkor mennyi utp kell?

-Adott egy.....

-Ja, értem!

Kis idő múlva telefon:

-Akkor ha behúzunk még 8-at az jó lesz?

-Miért mennyi van most azokon kívül ami a 2 Switch-hez megy? 

-8.

 

 

 

Jöttünk 10-en lámpát szerelni.

 

-3 részre kellene osztódni, 2-3 és 5 fős csapatba. Három helyszinen kellene dolgozni, adom a csövet, bilincset, lámpát, kábelt, dobozokat. Addig hozzátok be a gépeket.

-Mi nem hoztunk fúrógépet, nem gondoltuk hogy kell.

 

 

Sablon fürdők

 

-Kényszer megoldás. Minden mosdónál van 2 dugalj, a dugaljakhoz van kábelezve egy falikar. Az dugaljakhoz érkezik egy 5 eres kábel. A kék, fekete, z/s a dugalj táp, a barna a falikar, a szürke a falikar nullája. A falikar kettős szigetelt. Értitek?

-Persze!

Próba: Egyik fürdő, minden működik ahogy kell. Másik fürdő, falikar állandóan világít, a dugaljak kapcsolódnak az ajtótól. Harmadik fürdő, a falikar állandóan világít, az egyik dugaljban van fesz, a másik kapcsolható.

 

 

Kivetítő

 

-Van egy padlócsatlakozó. Fölötte egy kiállás kivetítőnek, amihez meg egy közvetlen cső. Ebbe a csőbe kell egy hdmi kábel, a padlócsatlakozótól, amibe kell 230 és egy utp.

-Jó!

-Visszamondod?

-Kell a kivetítő és a padlócsatlakozó közé egy utp meg egy hdmi.

 

 

 

Előzmény: Jancsii (69538)