peliatan Creative Commons License 2016.07.07 0 3 598

Közzéteszem  ALBÁNIA szállásaimat:

 

Mindenekelőtt, Albániában minden szállodában kofogástalan a tisztaság, kedvesség. Nem kell szégyenkezni alkudni,  a tulajdonosok mindenütt engednek az árból. Májusban sehol nem volt előre foglalt szállásom és mindenütt megtaláltam a nekem megfelelőt. Elképesztően sok a szálloda.

 

Shkoder:  Hotel Eposi, Központban a busz állomások közelében az új mecset utcájából 2. bejárat. 

                 A szállodától egy nívós éttermen keresztül a sétáló utcára juthatunk.

                 E-mail: info@hotel-eposi.com angolul lehet írni, a tulajdonos csak albánul tud.

                 15€/éj,  reggeli nélkül

 

Tirana:     Hotel Akropoli,  a déli busz útvonalak végállomásánál van. Közvetlen buszjáratok a                               Szkander bég térre, 40 LEK/út

                24 órás recepció, zárt parkoló, jó ételek

                3000 LEK/éj, reggeli nélkül

                E-mail: hotel_akropoli@hotmail.com   Angolul is beszélnek

 

Saranda: Hotel Pini, Rr4.Jonianet.  A kikötő és a buszállomások 5'-re, a promenád közepén a                               tengerparton.

                15€/éj, reggeli nélkül

                Telefon: 0066 5692 834  A tulajdonos csak albánul ért, de van angol nyelvű segítője.

 

Reggelit azért nem kértem, mert minden városból korán indultam más helyekre, a személyzet munkarendje  nem teszi lehetővé. Általában 5€-t kérnek, aminek a töredékéből lehet reggelizni.

Erre egy évek óta ott élő honfitársunk hívta fel a figyelmem, köszönet érte.